O MjUNI

Studenti 15–17 let │ Přejít na informace pro studenty 9–14 let

MjUNI  studentem na zkoušku

MjUNI je příležitostí pro dospívající ve věku 15–17 let vyzkoušet si, jaké je to být vysokoškolským studentem. Studenti poznají akademické prostředí interaktivní hravou formou a navštíví špičková výzkumná pracoviště, kde si rozšíří znalosti z humanitních, přírodních i technických věd. Díky interaktivnímu programu děti získají nové zkušenosti a dovednosti, které mohou uplatnit v budoucím studiu.

Náš cíl

Cílem MjUNI je popularizovat vědu směrem k mladým studentům, jejich rodinám i široké veřejnosti. Pomocí zajímavých a inovativních způsobů výuky se snažíme inspirovat děti i dospívající k vzdělání i mimo školní lavice a prohloubit jejich vztah k poznání. Tematicky členěné bloky výuky představují Masarykovu univerzitu jako rozmanité a vstřícné prostředí, pečující o vzdělání a rozvoj.

Jak vypadal první ročník?

Prvního ročníku MjUNI pro dospívající ve věku 15-17 let se zúčastnilo 32 slečen a 18 mladíků. Studenti byli 20. října 2018 slavnostně inaugurováni v Univerzitním kině Scala. Během výuky navštívili prostředí 9 fakult, odborná pracoviště i Ústavní soud.

50

studentů

28

přednášek a workshopů

7

výukových sobot

Úspěšně absolvovalo 44 studentů, kteří se 8. června 2019 zúčastnili slavnostního ukončení akademického roku v Univerzitním kině Scala za účasti pana prorektora Bulanta a zástupců jednotlivých fakult.

Fakulty a pracoviště MjUNI

O všechno, co ví, nad čím bádají a co už vyzkoumali, se s dětskými studenty podělí akademici, učitelé, vědci a doktorští studenti těchto pracovišť:

Právnická fakulta Lékařská fakulta Přírodovědecká fakulta Filozofická fakulta Pedagogická fakulta Farmaceutická fakulta Ekonomicko-správní fakulta Fakulta informatiky Fakulta sociálních studií Fakulta sportovních studií Centrum jazykového vzdělávání Ústav výpočetní techniky Univerzitní kino Scala CEITEC Bioskop Juniorská akademie LF

Spolupráce

V rámci výuky, doplňkových aktivit, programů a exkurzí spolupracujeme také s:

 

Kontakty

E-mail: mjuni@muni.cz

Kristýna Hořavová
Koordinátorka MjUNI

Nikola Bárová
Komunikace

Masarykova univerzita
Oddělení vnějších vztahů a marketingu
Žerotínovo náměstí 9
601 77 Brno

Sponzoři a partneři MjUNI

 

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info