Časté otázky

Kde a koho mohu kontaktovat s dotazem?

Pokud odpověď na svoji otázku nenaleznete na webových stránkách, obraťte se na komunikační kanály MjUNI týmu.

Kdo se může stát studentem MjUNI?

MjUNI je určena pro žáky a studenty ve věku od 9 od 18 let. Věk je rozhodující k měsíci září daného roku registrace. S ohledem na obsah programu je nutné, aby student ovládal český jazyk.

MjUNI je rozdělena do tří běhů podle věku: 9–11, 12–14, 15–18 let. Programu MjUNI se v každé kategorii může student zúčastnit pouze jednou. Běhy na sebe nenavazují.

Více o podmínkách studia

Kdy a jak bude probíhat registrace?

Registrace do nového ročníku bude spuštěna v pondělí 22. srpna 2022 ve 20:00 hodin a uzavřena ve středu 24. srpna 2022 ve 20:00 hodin. Probíhat bude v Informačním systému MU pomocí elektronického formuláře.

Potřebovat budete: jméno a datum narození studenta, kontaktní e-mail a telefon.

Vše o registraci

Jak probíhá registrace na jednotlivé výuky? Kdy a jak se dozvím informace k dané výuce?

Registrace na jednotlivé výuky probíhá pomocí studentského rozhraní v Informačním systému Masarykovy univerzity. V rámci rozhraní pomocí časové soutěže registrujete jednotlivá vzdělávací témata.

Informování zajišťují e-maily od organizátorského týmu, který je kdykoliv dostupný na e-mailu mjuni@muni.cz. V pátek před registrací je rozesílán e-mail s připomenutím data registrace a odkazem na anotace jednotlivých přednášek. Ve čtvrtek před samotnou akcí je rozesílán e-mail s doplňujícími informacemi ohledně výuky, jako jsou adresa místa konání, možnosti parkování, rodičovské přednášky a jiné.

Kde a jak probíhají výukové soboty?

Imatrikulace, promoce i výuky probíhají vždy v sobotu, v konkrétní data uveřejněná v harmonogramu ročníku.

Všechny tři běhy (věkové kategorie) mají výuku ve stejný den na stejném místě. Výuka probíhá zhruba od 10:00 do 14:00 hodin. Přesné harmonogramy se liší dle daného běhu.

Po skončení výuky studenti odchází s rodiči, nebo na základě předložení souhlasu se samostatným odchodem.

Více o průběhu studia

Za jakých podmínek student získá diplom?

Diplom je studentům udělen na základě docházky. Je nutná účast na minimálně 4 výukách z celkových 8. Imatrikulace a promoce se nezapočítávají.

Jaký je očekávaný dress-code?

Na slavnostní imatrikulaci a promoci je očekáván společenský oděv – šaty, košile a dlouhé kalhoty, případně obleky. Na jednotlivé výuky se doporučuje oblečení, ve kterém studenti běžně chodí do školy. Přezůvky nejsou potřeba.

Mohu žádat o prominutí zápisného?

Ano, pokud splňujete podmínky, které jsou stanoveny ve smlouvě o osvobození od zápisného. V rámci kapacity ročníku MjUNI máme vyhrazeno 10 míst pro studenty, kteří splňují podmínky pro osvobození.

Podmínky osvobození od zápisného

Nenašli jste odpověď na otázku?

Kontaktujte nás

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info