Časté otázky

Kde a koho mohu kontaktovat s dotazem?

Pokud odpověď na svoji otázku nenaleznete na webových stránkách, obraťte se na komunikační kanály MjUNI týmu.

Kdo se může stát studentem MjUNI?

MjUNI je určena pro žáky a studenty ve věku od 9 od 18 let. Věk je rozhodující k měsíci září daného roku registrace. S ohledem na obsah programu je nutné, aby student ovládal český jazyk.

MjUNI je rozdělena do tří běhů podle věku: 9–11, 12–14, 15–18 let. Programu MjUNI se v každé kategorii může student zúčastnit pouze jednou. Běhy na sebe nenavazují.

Více o podmínkách studia

Kdy a jak bude probíhat registrace?

Registrace do nového ročníku bude spuštěna v neděli 11. srpna 2024 ve 20:00 hodin a uzavřena ve úterý 13. srpna 2024 ve 20:00 hodin. Probíhat bude v Informačním systému MUNI pomocí elektronického formuláře.

Potřebovat budete: jméno a datum narození studenta, kontaktní e-mail a telefon.

Vše o registraci

Jak probíhá registrace na jednotlivé výuky? Kdy a jak se dozvím informace k dané výuce?

Registrace na jednotlivé výuky probíhá pomocí studentského rozhraní v Informačním systému Masarykovy univerzity. V rámci rozhraní pomocí časové soutěže registrujete jednotlivá vzdělávací témata.

Informování zajišťují e-maily od organizátorského týmu, který je kdykoliv dostupný na e-mailu mjuni@muni.cz. V pátek před registrací je rozesílán e-mail s připomenutím data registrace a odkazem na anotace jednotlivých přednášek. Ve čtvrtek před samotnou akcí je rozesílán e-mail s doplňujícími informacemi ohledně výuky, jako jsou adresa místa konání, možnosti parkování, rodičovské přednášky a jiné.

Kde a jak probíhají výukové soboty?

Imatrikulace, promoce i výuky probíhají vždy v sobotu, v konkrétní data uveřejněná v harmonogramu ročníku.

Všechny tři běhy (věkové kategorie) mají výuku ve stejný den na stejném místě. Výuka probíhá zhruba od 10:00 do 14:00 hodin. Přesné harmonogramy se liší dle daného běhu.

Po skončení výuky studenti odchází s rodiči, nebo na základě předložení souhlasu se samostatným odchodem.

Více o průběhu studia

Za jakých podmínek student získá diplom?

Diplom je studentům udělen na základě docházky. Je nutná účast na minimálně 4 výukách z celkových 8. Imatrikulace a promoce se nezapočítávají.

Jaký je očekávaný dress-code?

Na slavnostní imatrikulaci a promoci je očekáván společenský oděv – šaty, košile a dlouhé kalhoty, případně obleky. Na jednotlivé výuky se doporučuje oblečení, ve kterém studenti běžně chodí do školy. Přezůvky nejsou potřeba.

Mohu žádat o prominutí zápisného?

Ano, pokud splňujete podmínky, které jsou stanoveny ve smlouvě o osvobození od zápisného. V rámci kapacity ročníku MjUNI máme vyhrazeno 10 míst pro studenty, kteří splňují podmínky pro osvobození.

Podmínky osvobození od zápisného

Pomůže mi absolvování MjUNI u přijímaček na SŠ?

Na vyžádání vydáme potvrzení o absolvování MjUNI, jakožto mimoškolního programu pro účely přijímacích řízení na SŠ. Pokud má škola vlastní formulář, stačí nám jej zaslat na e-mail a potvrzený originál zašleme poštou nebo e-mailem. 

Nenašli jste odpověď na otázku?

Kontaktujte nás

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info