Spouštíme platformu MjUNIon

31. 10. 2021

MjUNIon je nová online platforma pro všechny malé i velké badatele a vědátory. Prostor, kde může zkoumat a objevovat opravdu každý. Bez ohledu na věk, místo bydliště, denní dobu, anebo úroveň znalostí. Primárně bude obsah zaměřen na žáky základních škol a studenty škol středních, ale na univezitě věříme, že zvídavost se má kultitovat v každém věku.

Platforma se otevírá spolu se vzdělávacími tématy, která vytváří naši vědci, zaměstnanci i studenti. Každý z nich zpracoval a představí téma, kterému se v rámci studia, výzkumu nebo práce věnuje. Pro témata vzniklo celkem 6 kategorií - Společnost a svět (humanitní a společenské vědy), Kultura a historie, Přírodní vědy, Medicína, Technologie a Sport a životní styl. Do tvorby témat se zapojují všechny fakulty a některá pracoviště MU. Zastoupena tak budou různá témata napříč vědními obory, kterým se na univerzitě věnujeme.

V následujích čtyřech týdnech představíme celkem 15 témat. Tři nová témata budou zveřejněna každou neděli ve 14:00. Poslední v neděli 28. listopadu. Další rozšíření proběhne na začátku roku 2022.

Animovaný spot vytvořil tým z Katedry mediálních studií a žurnalistiky Fakulty sociálních studií MU.


Více článků

Přehled všech článků

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info