O MjUNI

Studenti 9–14 let │ Přejít na informace pro studenty 15–17 let

MjUNI  univerzita pro děti

MjUNI je příležitostí pro děti ve věku 9-14 let vyzkoušet si, jaké je to být vysokoškolským studentem. Studenti poznají akademické prostředí interaktivní hravou formou a navštíví špičková výzkumná pracoviště, kde si rozšíří znalosti z humanitních, přírodních i technických věd. Díky interaktivnímu programu děti získají nové zkušenosti a dovednosti, které mohou uplatnit v budoucím studiu.

Náš cíl

Cílem MjUNI je popularizovat vědu směrem k mladým studentům, jejich rodinám i široké veřejnosti. Pomocí zajímavých a inovativních způsobů výuky se snažíme inspirovat děti i dospívající ke vzdělání i mimo školní lavice a prohloubit jejich vztah k poznání. Tematicky členěné bloky výuky představují Masarykovu univerzitu jako rozmanité a vstřícné prostředí, pečující o vzdělání a rozvoj.

Jak vypadal pátý ročník MjUNI?

Pátého ročníku MjUNI (2018/2019) se zúčastnilo 74 dívek a 97 chlapců. Děti byly 20. října 2018 slavnostně inaugurovány v Univerzitním kině Scala. Během výuky navštívily prostředí 9 fakult, odborná pracoviště i Ústavní soud.

171

studentů

73

přednášek a workshopů

7

výukových sobot

Úspěšně absolvovalo 169 studentů, kteří se 8. června 2019 zúčastnili slavnostního ukončení akademického roku v Univerzitním kině Scala za účasti paní prorektorky Svatoňové a zástupců jednotlivých fakult. Kromě programu pro děti byly připravovány přednášky i pro rodiče.

Fakulty a pracoviště MjUNI

O všechno, co ví, nad čím bádají a co už vyzkoumali, se s dětskými studenty podělí akademici, učitelé, vědci a doktorští studenti těchto pracovišť:

Právnická fakulta Lékařská fakulta Přírodovědecká fakulta Filozofická fakulta Pedagogická fakulta Farmaceutická fakulta Ekonomicko-správní fakulta Fakulta informatiky Fakulta sociálních studií Fakulta sportovních studií Centrum jazykového vzdělávání Ústav výpočetní techniky Univerzitní kino Scala CEITEC Bioskop Juniorská akademie LF

Spolupráce

V rámci výuky, doplňkových aktivit, programů a exkurzí spolupracujeme také s:

 

Kontakty

E-mail: mjuni@muni.cz

Kristýna Hořavová
Koordinátorka MjUNI

Nikola Bárová
Komunikace

Masarykova univerzita
Oddělení vnějších vztahů a marketingu
Žerotínovo náměstí 9
601 77 Brno

Sponzoři a partneři MjUNI

 

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info