Únor 2017 - studenti

Datum konání Typ výuky Pořádající pracoviště
11.2.2017 Studenti MjUNI
 • Jeden jako druhý - nebo ne? (zobrazení kolem nás)

  Kapacita: 20

  Svět nás obklopuje mnoha krásami. Některé z nich se pokusíme poodhalit. Budeme hledat, objevovat, ale i tvořit vlastní obrazce podle nalezených zákonitostí. V tom všem nám pomohou nůžky, tužka, pravítko, stavebnice, ale i dobré oko a bystrá mysl. Na pomoc si přizveme i zrcadlo, od kterého se možná dozvíme, kdo je v zemi nejkrásnější nebo s ním objevíme i taje za zrcadlem? Prostě zváni jsou lidé souměrní i nesouměrní.

  učebna č. 11

  Věková skupina: 9-14 let

  Kapacita: 20

 • Stavíme, skládáme a objevujeme v geometrii

  Kapacita: 25

  Na semináři se podíváme do světa krásných tvarů a geometrických útvarů. Postavíme si tělesa ze stavebnic geomag a magformers. Budeme pracovat s papírem, nůžkami a lepidlem a ze sítí těles postavíme různá tělesa.

  učebna č. 6

  Věková skupina: 9-12 let

  Kapacita: 25

 • Bublinkománie

  Kapacita: 20

  Seznámíme se s různými chemickými experimenty, jejichž podstatou jsou bublinky. Ano, přesně ty obyčejně-neobyčejné bublinky. Jednotlivé experimenty si každý sám vyzkouší na ,,vlastní kůži“. Proměníme se v tvořivého chemika a vyčarujeme si bublinky všude, kam se podíváme.

  učebna č.87

  Věková skupina: 9-14 let

  Kapacita: 20

 • Chemie a světlo

  Kapacita: 30

  Vysvětlíme si, co jsou interakce atomů a molekul se světlem. Seznámíme se s principem fotokatalýzy, fluorescence, fosforescence a luminiscence včetně výskytu v přírodě a využití v běžném životě. V neposlední řadě se podíváme na vybrané ,,fotografické“ metody (modrotisk, dagerotipie, aj.). Celé dopoledne budeme okouzleni hrou barevných světel a stínů.

  učebna č. 3

  Věková skupina: 9-14 let

  Kapacita: 30

 • Kdo nezměří, neuvěří!

  Kapacita: 15

  Měření je činnost, která lidstvo provází již od jeho nejstarších dějin. Pojďme si tedy ukázat principy a funkce nejrůznějších měřidel a měřících přístrojů a třeba se pokusit změřit nějaké zajímavé veličiny! Nenechte se oklamat vašimi smysly a naučte se odhadovat hodnoty fyzikálních veličin bez měřidel!

  učebna č. 84

  Věková skupina: 11-14 let

  Kapacita: 15

 • Vyhoďme ho z kola ven aneb dělení přirozenými čísly

  Kapacita: 25

  Pojďme si pohrát s přirozenými čísly a objevovat tak některé jejich zajímavé vlastnosti a vzájemné vztahy. Na základě vtipných příkladů objevíme zajímavosti o prvočíslech. Nechejme se vést těmito čísly, naslouchejme jim a radost ze hry s nimi nám bude překvapivou odměnou.

  učebna č. 2

  Věková skupina: 9-14 let

  Kapacita: 25

 • Zkušebna materiálů

  Kapacita: 15

  Víte, jak se zjišťuje odolnost věcí? Proč se chovají různé materiály odlišně? Pojďte si vyzkoušet vlastnosti materiálů do naší laboratorní zkušebny. Na vaše otázky vám odpoví série experimentů, kde nebude chybět měření parametrů jako je oleofobita, voděodolnost, elasticita, tvrdost nebo opravdová spalovací zkouška, kde přímo ucítíte rozdíly mezi materiály!

  učebna č. 85 a č.86

  Věková skupina: 9-14 let

  Kapacita: 15