Leden 2018

Datum konání Typ výuky Pořádající pracoviště
20.1.2018 Studenti MjUNI
 • Hrátky s digitálním obrazem

  Kapacita: 20

  Dá se do digitálního obrázku pořízeného například digitálním foťákem skrýt tajná informace, aby ji nikdo neviděl? A co třeba hned jiný obrázek? Jak takový skrytý obrázek zase „uvidět“? Co se s mým tajným obrázkem stane, když jej uložím třeba do JPEGu? Přijďte si poslechnout, z čeho se digitální obrázky skládají a trochu si s nimi pohrát!

  místnost A319 + B116

  Věková skupina: 12-14 let

  Kapacita: 20

 • Hackerem na jedno dopoledne

  Kapacita: 30

  Chceš vědět jaké je to být ve skutečnosti hackerem? Zajímá tě, jestli to vypadá jako ve filmu? Na kurzu odborníků z bezpečnostního týmu univerzity si můžeš bez obav vyzkoušet, jak se hackuje. Dozvíš se taky, jaké druhy hackerů existují, jestli jsou všichni špatní a další postřehy z hlídání kyberprostoru.

  místnost B130

  Věková skupina: 13-14 let

  Kapacita: 30

 • Na pokec s počítačem

  Kapacita: 40

  Kdy a koho poprvé napadlo, že by mohl mluvit se strojem? Jak fungoval první chatbot na světě? Jak si chatboty povídaly spolu? Jak si s vámi chatboty pokecají dnes? Projdeme se spolu historií povídání s počítači a nakonec zkusíme naprogramovat vlastní chatbot.

  místnosti A217 + A215

  Věková skupina: 9-14 let

  Kapacita: 40

 • Jak zábavně začít s programováním

  Kapacita: 40

  Programování provází většinu činností, které tvoří svět IT. Pomáhá nám komunikovat s počítači, které následně v mnohém pomáhají nám, lidem. Tento kurz je určen studentkám a studentům, kteří s programováním teprve začínají nebo ještě nezačali. Jestli mezi ně patříte, pojďte se s námi seznámit s několika zábavnými způsoby jak s programováním začít. V přednášce se dozvíte, jaké existují možnosti, a na připravených stanovištích si některé z nich prakticky vyzkoušíte.

  poč. hala

  Věková skupina: 9-11 let

  Kapacita: 40

 • Laboratoř počítačových sítí

  Kapacita: 18

  Zajímají vás, jak funguje Internet a počítačové sítě? Chceš si vyzkoušet postavit počítačovou síť postavit od základu, tedy nacvaknutí konektoru na kabel? Víš, co se děje, když do prohlížeče zadáš třeba adresu www.mjuni.cz nebo když si chceš přes Internet zahrát nějakou hru? Pojď si to vyzkoušet!

  KyPo

  Věková skupina: 9-11 let

  Kapacita: 18

 • Škola počítačovou hrou

  Kapacita: 40

  Počítačové hry jsou stále běžnějším zábavním médiem a hodně se mluví o jejich škodlivosti a prospěšnosti. Přijďte si poslechnout a vyzkoušet, že hraní a vytváření počítačových her může nejen zábavné, ale i poučné. Na přednášce si povíme o tom, jak se pomocí her můžeme vzdělávat a proč oblast her patří i na univerzitu. Na workshopu nakoukneme pod pokličku tvorby her a vyzkoušíte si vytvořit vlastní herní úroveň.

  místnosti D3 + B311

  Věková skupina: 11-14 let

  Kapacita: 40