Leden 2016 - studenti

Datum konání Typ termínu Pořádající pracoviště
16. 1. 2015 Studenti MjUNI
 • Hackerem na jedno dopoledne

  Kapacita: 15

  Chceš vědět jaké je to být ve skutečnosti hackerem? Zajímá tě, jestli to vypadá jako ve filmu? Na kurzu odborníků z bezpečnostního týmu univerzity si můžeš bez obav vyzkoušet, jak se hackuje. Dozvíš se taky, jaké druhy hackerů existují, jestli jsou všichni špatní a další postřehy z hlídání kyberprostoru.

  Mgr. Ing. Jakub Čegan

  Věková skupina: 13+ let

  Kapacita: 15

 • Jak zábavně začít s programováním

  Kapacita: 35

  Programování provází většinu činností, které tvoří svět IT. Pomáhá nám komunikovat s počítači, které následně v mnohém pomáhají nám, lidem. Tento kurz je určen studentkám a studentům, kteří s programováním teprve začínají nebo ještě vůbec nezačali. Jestli mezi ně patříte, pojďte se s námi seznámit s několika zábavnými způsoby jak s programováním začít. V přednášce se dozvíte, jaké existují možnosti, a na připravených stanovištích si některé z nich prakticky vyzkoušíte. Přijďte i pokud jste již s programováním začali, ale nepovažujete ho za příliš zábavné. Pomůžeme vám tento pohled změnit.

  Ing. RNDr. Barbora Bühnová, Ph.D.

  Věková skupina: 9 - 11 let

  Kapacita: 35

 • Laboratoř počítačových sítí

  Kapacita: 18

  Zajímají vás, jak fungují dnešní počítačové sítě včetně Internetu? Chceš si vyzkoušet počítačovou síť postavit od úplného základu, tedy nacvaknutí konektoru na kabel? Víš, co se děje, když do prohlížeče zadáš třeba adresu “www.mjuni.cz” nebo když si chceš přes Internet zahrát nějakou hru? Pojď si to vyzkoušet!

  RNDr. Vít Rusňák

  Věková skupina: 9 - 11 let

  Kapacita: 18

 • Prediktivní psaní

  Kapacita: 30

  Jak fungují předvídavé klávesnice na tabletech a chytrých telefonech? Mohly by za nás psát celé SMSky nebo e-maily? Je prediktivní psaní určeno jen lenochům, kterým se nechtějí psát zprávy? Může pomoci dyslektikům nebo tělesně postiženým? To vše zjistíš s námi na “prediktivním psaní”!

  RNDr. Zuzana Nevěřilová, Ph.D.

  Věková skupina: 9 - 14 let

  Kapacita: 30

 • Šifry a kódy

  Kapacita: 50

  Jaký je rozdíl mezi šifrou, kódem a kódováním? Jaké šifry se používaly v minulosti? Jaký je význam šifrování dnes? Jak prolomit cizí šifru? Jak souvisí šifry a kódování s počítači? To jsou jen některé z otázek, na které se společně podíváme. Přednáška bude prokládaná ukázkami a příklady, na kterých si budete moci vyzkoušet svoje luštitelské schopnosti. Ínávorfiš radz!

  doc. Mgr. Radek Pelánek, Ph.D.

  Věková skupina: 11+ let

  Kapacita: 50

 • Škola počítačovou hrou

  Kapacita: 26

  Počítačové hry jsou stále běžnějším zábavním médiem a jejich prospěšnost/škodlivost je často diskutovaným tématem. Jsou skutečně jen plné násilí, vulgarit a jiného nevhodného obsahu? Nebo mohou posloužit i k rozšiřování a procvičování znalostí či k osobnímu rozvoji? Přednáška a workshop ukáží počítačové hry jako médium pro vzdělávání.

  Mgr. Jiří Chmelík, Ph.D.

  Věková skupina: 11+

  Kapacita: 26

Váš prohlížeč je zastaralý!

Pro korektní zobrazení webu MjUNI potřebujete mít nainstalovaný modernější prohlížeč. Aktualizovat prohlížeč

×