Mnoho tváří komunikace

Termín Datum konání Pořádající pracoviště Typ výuky
Prosinec 2016 – studenti 10. 12. 2016 Studenti MjUNI

Možné i nemožné, mysl i tělo, člověk a lidé

V úvodní přednáškové části se pokusíme nastínit některá z nosných témat současné kognitivní a experimentální psychologie. Zábavnou a přitom poučnou formou krátké interaktivní přednášky se zaměříme na vybrané teoretické poznatky, které posléze rozvineme ve dvou návazných seminářích – tedy v menších skupinkách a za využití instrumentária Psychologického ústavu FF MU.

Pokusíme se poodhalit principy fungování lidské mysli, ponoříme se do tajů optických klamů a dalších iluzí, vyzkoušíme si pár „fíglů“, jak „obalamutit“ lidský mozek.

Součástí přednášky budou i základní informace k přístrojům, které pak prakticky využijeme v návazných seminářích, jako například: 3D brýle s lokalizací směru pohledu, eye-tracker, speciální neurokognitivní software NEUROP, terapeutický hrový software NEWRON a také některé z více jak sto let starých přístrojů z původního experimentální vybavení ústavu (Schulzova pumpa, dexterimetr či Zrcadlové kreslení).

Úvodní přednášku povede PhDr. Pavel Humpolíček, Ph.D.

Mnoho tváří komunikace

Komunikace neboli dorozumívání je neodmyslitelnou součástí každého dne. Je to proces sdělování a výměny informací, myšlenek, názorů a pocitů. Mluvíme spolu, voláme si a píšeme. Je to vždy stejné? Proč dochází k nedorozumění? Jaké mají jednotlivé formy výhody a nevýhody? Jak zjistíte i něco víc, než je obsah společné konverzace? Pojďme si prakticky posvítit na různé způsoby komunikace mezi lidmi.

Seminář povede Mgr. Alena Pučelíková.

místnost B2.23

Věková skupina: 9-11 let